Dziś anatomicznie, okulistycznie!

„Zostawiam swoje towarzystwo i wszystkich tych facetów, którzy za mną mlaskają oczami (…).”

Kalicka M., Zawadzki Z.: Tutto bene, Prószynski i Ska, 2012, s. 182

Przypomniał mi się Tytus de Zoo i mikroskop…

„No właśnie, co ona tam kombinuje za tymi rozebranymi oczami?”.

Kalicka M., Zawadzki Z.: Tutto bene, Prószynski i Ska, 2012, s. 193

Komentarze
  1. Szanowna Autorko bloga, tak się składa, że jestem autorem obu powyższych zdań. Sformułowanie o „mlaskaniu oczami” zostało użyte z pełnym rozmysłem. Co ma oznaczać mlaskanie oczami za ładną dziewczyną – chyba nie warto tłumaczyć, bo wydaje mi się to oczywiste. „Rozebrane oczy” – z kontekstu wynika, o co w tym chodzi: zakochana dziewczyna patrzy na faceta spojrzeniem, które jemu się wydaje „rozebrane”, bo wolne jest od udawania, od póz, masek itd. Więc tak potem w skrócie to patrzenie nazywa. Oczywiście nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba, więc świetnie rozumiem, że mogły się Pani te sformułowania nie spodobać czy Panią rozśmieszyć. Ale ponieważ w komentarzu do bloga pisze Pani o nieuwadze redaktorów itd., czuję się w obowiązku donieść, że to żadni redaktorzy i żadna nieuwaga: sformułowania użyte jak najbardziej świadomie i celowo. Pozdrawiam i życzę ciekawych lektur.

    • Ma Pan rację. Rozśmieszyły mnie te sformułowania. Według mnie nie pasują do reszty tekstu i odbieram je jako małą wpadkę stylistyczną. Być może moje zdanie jest odosobnione. Mam jednak prawo je wyrazić i czynię to z pełnym szacunkiem dla Autorów powieści. Samo „Tutto bene” przeczytałam z przyjemnością i polecam każdemu jako miłą lekturę.
      Nie spotkałam się jeszcze z „mlaskaniem oczami” ani w literaturze ani w realu, może nie zasłużyłam ;). Przyjmuję wyjaśnienia, ale zdania nie zmienię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s